Λίγα Λόγια

Λίγα Λόγια για το Σχολείο μας

Αξιολόγηση Χρήστη: 0 / 5

Αστέρια ΑνενεργάΑστέρια ΑνενεργάΑστέρια ΑνενεργάΑστέρια ΑνενεργάΑστέρια Ανενεργά

4lykarta school 04

Το σχολείο μας βρίσκεται στην οδό 3/40 Σύνταγμα Ευζώνων, στην περιοχή Άνω Πόλη Άρτας, κοντά στο στρατόπεδο.

"Γείτονες" του το 4ο Γυμνάσιο και το 3ο και 5ο Δημοτικό.

Το σχολικό συγκρότημα απαρτίζουν δύο κτίρια αιθουσών, εργαστηρίων και γραφείων και ένα κλειστό γυμναστήριο.

Την παλαιότητα των εγκαταστάσεων αντισταθμίζουν η ζωντάνια και η παρουσία των μαθητών μας που το μετατρέπουν σ' ένα ευχάριστο χώρο εργασίας, μάθησης και δημιουργίας. Τις απογευματινές ώρες οι αυλές του είναι χώρος άθλησης των παιδιών της περιοχής και το κλειστό μας Γυμναστήριο προπονητικό κέντρο των ομάδων βόλει και χάντμπολ της Άνω Πόλης.

Μπορείτε να επικοινωνήσετε μαζί μας στο τηλέφωνο 2681028203 ή να μας στείλετε e-mail στην ηλεκτρονική διεύθυνση Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Εγκυκλοπαίδειες