Αξιολόγηση Χρήστη: 0 / 5

Αστέρια ΑνενεργάΑστέρια ΑνενεργάΑστέρια ΑνενεργάΑστέρια ΑνενεργάΑστέρια Ανενεργά

ΠΡΑΚΤΙΚΟ ΕΠΙΛΟΓΗΣ ΠΡΑΚΤΟΡΕΙΟΥ

( Πράξη 1η / 11 – 10 – 2018 )

Σήμερα 11 Οκτωβρίου 2018 ημέρα Πέμπτη και ώρα 12:30 στο Γραφείο της Διευθύντριας του 4ου Λυκείου Άρτας, συγκεντρώθηκαν ύστερα από πρόσκλησή της οι παρακάτω με σκοπό την επιλογή πρακτορείου που θα αναλάβει την 5ήμερη εκδρομή που θα πραγματοποιήσει η Γ΄ τάξη του Λυκείου στον Βόλο-Θεσσαλονίκη από 3/12/2018 μέχρι 7/12/2018:

1. Τσιφετάκη Ελπίδα καθηγήτρια κλάδου ΠΕ06 αρχηγός της εκδρομής
  2. Γκολομάζος Κων/νος καθηγητής κλάδου ΠΕ03 υποδ/ντης
  3. Αρτέμη Ελένη καθηγήτρια κλάδου ΠΕ02 συνοδός της εκδρομής
  4. Νικόλης Θεόδωρος, εκπρόσωπος του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων του 4ου Λυκείου Άρτας
  5. Κατσαρού Σοφία, Κοτσαρίνη Ραφαηλία, Μόσχος Ιωάννης, ως εκπρόσωποι των μαθητών της Γ΄ Τάξης

Η Διευθύντρια ενημέρωσε την επιτροπή για τις ισχύουσες εγκυκλίους που αφορούν στην διαδικασία επιλογής πρακτορείου και κατέθεσε προς αποσφράγιση και μελέτη πέντε (5) σφραγισμένες προσφορές από τα πρακτορεία :

2. ΓΡΑΦΕΙΟ ΓΕΝΙΚΟΥ ΤΟΥΡΙΣΜΟΥ – CONNECTION TRAVEL
  3. ΓΡΑΦΕΙΟ ΓΕΝΙΚΟΥ ΤΟΥΡΙΣΜΟΥ – ΜΑΝΔΑΛΟΣ TOURS
  4. ΓΡΑΦΕΙΟ ΓΕΝΙΚΟΥ ΤΟΥΡΙΣΜΟΥ – PAPADIMAS TRAVEL
  5. ΓΡΑΦΕΙΟ ΓΕΝΙΚΟΥ ΤΟΥΡΙΣΜΟΥ – ΥΠΕΡΑΣΤΙΚΟ ΚΤΕΛ ΑΡΤΑΣ

Η παραπάνω επιτροπή αφού μελέτησε διεξοδικά τις πέντε (5) προσφορές των πρακτορείων και αφού έλαβε υπόψη της την ασφάλεια, το συμφέρον των μαθητών του Σχολείου και την αξιοπιστία των πρακτορείων

Αποφάσισε ομόφωνα

να αναθέσει τη διενέργεια της 5ήμερης εκδρομής των μαθητών της Γ΄ Λυκείου στον Βόλο-Θεσσαλονίκη στο πρακτορείο PAPADIMAS TRAVEL και να προχωρήσει άμεσα στη σύνταξη ιδιωτικού συμφωνητικού στο οποίο θα περιγράφονται όλες οι υποχρεώσεις του συγκεκριμένου πρακτορείου προς το Σχολείο και του Σχολείου προς αυτό διότι απεδείχθη η πλέον συμφέρουσα σύμφωνα με τις απαιτήσεις και των μαθητών.

Το Πρακτικό αυτό μαζί με το ιδιωτικό συμφωνητικό και τη βεβαίωση για την ασφαλή μετακίνηση των μαθητών (που συντάσσεται από το πρακτορείο) θα διαβιβαστούν με τα υπόλοιπα δικαιολογητικά στη Δ.Ε. N. Άρτας για την έγκριση της εκδρομής .

Η αρχηγός της εκδρομής

Οι συνοδοί Ο εκπρόσωπος των Γονέων Οι εκπρόσωποι των τμημάτων

Αξιολόγηση Χρήστη: 0 / 5

Σήμερα 15 Ιανουαρίου 2018 ημέρα Δευτέρα και ώρα 10:00 στο Γραφείο της Διευ-θύντριας του 4ου Λυκείου Άρτας, συγκεντρώθηκαν ύστερα από πρόσκλησή της οι παρακάτω με σκοπό την επιλογή πρακτορείου που θα αναλάβει την 1ήμερη εκδρομή που θα πραγματοποιήσει η Γ΄ τάξη του Λυκείου στα Ιωάννινα στις 26/1/2018

1. Τσιφετάκη Ελπίδα καθηγήτρια κλάδου ΠΕ06 διευθύντρια του σχολείου
2. Γκολομάζος Κων/νος καθηγητής κλάδου ΠΕ03 υποδιευθυντής του σχολείου
3. Δέτσικα Μαρία, καθηγήτρια κλάδου ΠΕ02 συνοδός της εκδρομής
4. Καραμολέγκος Ρουσέτος εκπρόσωπος του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων του 4ου Λυκείου Άρτας
5. Ζαχάρη Ζωή, Καραγιάννη Δέσποινα ως εκπρόσωποι των μαθητών της Γ΄ Τά-ξης

2. ΓΡΑΦΕΙΟ ΓΕΝΙΚΟΥ ΤΟΥΡΙΣΜΟΥ – ΜΑΝΔΑΛΟΣ TOURS
3. ΓΡΑΦΕΙΟ ΓΕΝΙΚΟΥ ΤΟΥΡΙΣΜΟΥ – ΥΠΕΡΑΣΤΙΚΟΥ ΚΤΕΛ ΑΡΤΑΣ
4. ΓΡΑΦΕΙΟ ΓΕΝΙΚΟΥ ΤΟΥΡΙΣΜΟΥ – MOUTSIOS TRAVEL AGENCY
Η παραπάνω επιτροπή αφού μελέτησε διεξοδικά τις πέντε (5) προσφορές των πρα-κτορείων και αφού έλαβε υπόψη της την ασφάλεια, το συμφέρον των μαθητών του Σχολείου και την αξιοπιστία των πρακτορείων
Αποφάσισε ομόφωνα
να αναθέσει τη διενέργεια της 1ήμερης εκδρομής των μαθητών της Γ΄ Λυκείου στα Ιωάννινα στο πρακτορείο HOULIARAS TOURS και να προχωρήσει άμεσα στη σύ-νταξη ιδιωτικού συμφωνητικού στο οποίο θα περιγράφονται όλες οι υποχρεώσεις του συγκεκριμένου πρακτορείου προς το Σχολείο και του Σχολείου προς αυτό διότι απε-δείχθη η πλέον συμφέρουσα σύμφωνα με τις απαιτήσεις και των μαθητών.
Το Πρακτικό αυτό μαζί με το ιδιωτικό συμφωνητικό και τη βεβαίωση για την α-σφαλή μετακίνηση των μαθητών (που συντάσσεται από το πρακτορείο) θα διαβιβα-στούν με τα υπόλοιπα δικαιολογητικά στη Δ.Ε. N. Άρτας για την έγκριση της εκδρο-μής .

Για το λόγο αυτό συντάχθηκε αυτή η πράξη και υπογράφεται ως ακολούθως.

Η Διευθύντρια    Η αρχηγός της εκδρομής    Οι συνοδοί       Ο εκπρόσωπος των Γονέων     Οι εκπρόσωποι των τμημάτων

Αξιολόγηση Χρήστη: 0 / 5

Σήμερα 18 Δεκεμβρίου 2017 ημέρα Δευτέρα και ώρα 08:30 στο Γραφείο της Διευ-θύντριας του 4ου Λυκείου Άρτας, συγκεντρώθηκαν ύστερα από πρόσκλησή της οι παρακάτω με σκοπό την επιλογή πρακτορείου που θα αναλάβει την 2ήμερη εκδρομή που θα πραγματοποιήσει η Α΄ τάξη του Λυκείου στην Θεσσαλονίκη από 16/3/2018 μέχρι 17/3/2018:

1. Τσιφετάκη Ελπίδα καθηγήτρια κλάδου ΠΕ06 αρχηγός εκδρομής
2. Γκολομάζος Κων/νος καθηγητής κλάδου ΠΕ03 συνοδός της εκδρομής
3. Μπόσμος Ιωάννης καθηγητής κλάδου ΠΕ06 συνοδός της εκδρομής
5. Καραμπίκα Έλενα, Μεϊντή Φρόσω, Μπασιαδήμας Θωμάς, Σιόγα Στεφανία ως εκπρόσωποι των μαθητών της Α΄ Τάξης

2. ΓΡΑΦΕΙΟ ΓΕΝΙΚΟΥ ΤΟΥΡΙΣΜΟΥ – CONNECTION TRAVEL
3. ΓΡΑΦΕΙΟ ΓΕΝΙΚΟΥ ΤΟΥΡΙΣΜΟΥ – ΜΑΝΔΑΛΟΣ TOURS
4. ΓΡΑΦΕΙΟ ΓΕΝΙΚΟΥ ΤΟΥΡΙΣΜΟΥ – PAPADIMAS TRAVEL
5. ΓΡΑΦΕΙΟ ΓΕΝΙΚΟΥ ΤΟΥΡΙΣΜΟΥ – MOUTSIOS TRAVEL AGENCY
Αποφάσισε ομόφωνα
να αναθέσει τη διενέργεια της 2ήμερης εκδρομής των μαθητών της Α΄ Λυκείου στην Θεσσαλονίκη στο πρακτορείο HOULIARAS TOURS και να προχωρήσει άμεσα στη σύνταξη ιδιωτικού συμφωνητικού στο οποίο θα περιγράφονται όλες οι υποχρεώσεις του συγκεκριμένου πρακτορείου προς το Σχολείο και του Σχολείου προς αυτό διότι απεδείχθη η πλέον συμφέρουσα σύμφωνα με τις απαιτήσεις και των μαθητών.

Εγκυκλοπαίδειες